خرید iptv  ,خرید Cccam  ,خرید سی سی کم  ,خرید سیسیکم  ,خريد فرش ماشينى  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
درباره ي استخر وتهويه مطبوع ميني چيلر .

ميني چيلر

درباره ي استخر وتهويه مطبوع

انواع تهويه مطبوع استخر ها

كنترل رطوبت فضا

رطوبت نسبي بيش از شصت درصد نيز احتمال رشد قارچ ها و كپك ها در محيط داخل استخر، سرعت تقطير بخار آب بر روي سطوح داخلي و تخريب سازه و تجهيزات موجود در استخر را افزايش مي دهد. در تمامي استخرهاي سرپوشيده، رطوبت نسبي به زير در محدوده پنجاه تا شصت درصد نگه داشته و معمولا به زير پنجاه درصد كاهش داده نمي شود، از مهم ترين دلايل درباره اين موضع مي توان به دو دليلي اصلي اشاره نمود.

 استخر

كنترل دماي محيط 

 براي كنترل دماي آب و هوايي از دو ترموستات استفاده مي گردد. به شكلي كه براي كنترل دماي هوا از يك ترموستات ويژه و براي كنترل دماي آب آن از يك ترموستات ديگري استفاده شده است. به ترموستات هايي كه براي كنترل دماي آب مورد استفاده قرار مي گيرند اصطلاحا آكوستات گفته مي شود كه اين نوع ترموستات ها مجهز به حسگر هستند و معمولا در دامنه دمايي 32 – 380C كاربرد دارند و مورد استفاده قرار مي گيرند.

 

  • در رطوبت نسبي كمتر از پنجاه درصد، به دليل تبخير سريع آب از روي پوست، سبب مي شود تا حس ناخوشايندي را براي شناگران، زماني كه از آب خارج مي شوند را به همراه داشته باشند.
  • صرف نظر از عوامل ديگر، در اين مكانها به دليل تبخير دائمي آب از كاسه استخر و شرايط بسيار مرطوب داخل،كاهش رطوبت نسبي فضاي داخل به زير چهل درصد مستلزم صرف هزينه بسيار زيادي مي شود كه انجام آن براي هر مجموعه اي امكان پذير نيست .

 

معرفي رطوبت گيري استخرها

به طور كلي رطوبت گيري از هوا به يكي از دو روش زير امكان پذير است و دارندگان استخر مي توانند از اين روش بهره مند شوند:

  1. رطوبت گيري با استفاده از نمك هاي جاذب رطوبت: در اين حالت با استفاده از نمك هاي جذب رطوبت مانند سيليكات ها كه تمايل بسيار زيادي به جذب رطوبت دارند، اين كار انجام مي گيرد. نمك ها پس از جذب رطوبت به وضعيت اشباع رسيده و قابليت جذب خود را از دست داده و براي استفاده مجدد بايد آنها را به نحوي احيا كرد
  2. رطوبت گيري با استفاده از سطوح سرد(سيستم هاي رطوبت گيري مكانيكي): يكي از متداولترين روش هاي رطوبت گيري در سيستم تهويه مطبوع استخرها،رطوبت گيري با استفاده از كوئل سرمايي است كه در اين سيستم با استفاده از روشي خاص و با عبور هواي مرطوب از روي كوئل سرد دستگاه هاي هوا رسان يا كوئل هاي انبساط مستقيم،رطوبت موجود در آن تقطير شده و در عمل فرآيند رطوبت گيري اتفاق مي افتد.

برچسب: درباره ي استخر وتهويه مطبوع، انواع تهويه مطبوع استخر ها، معرفي رطوبت گيري استخرها، رطوبت گيري استخرها، تهويه مطبوع استخر ها،
بازدید:

نوشته شده: ۱۷ تير ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۱۶:۳۹ توسط:نادر رفيعي موضوع:
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
موضوعات
    موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
آمار
امروز : 2
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 419
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
لینک های روزانه
لينكي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
چت باکس
صفحات
[ ]